Image

Stowarzyszenie „Razem dla Radomska”, „Wspólny Samorząd” oraz Prawo i Sprawiedliwość podpisały porozumienie o współpracy.

Porozumienie o współpracy, które podpisaliśmy to jedyna odpowiedź na pytanie o przyszłość Radomska i całej ziemi radomszczańskiej. Dzisiejsze wyzwania wymagają jak najlepszego wykorzystania zarówno własnych możliwości, jak też unijnego zaangażowania funduszy na rzecz Polski. To dobrze, ze chcemy to robić wspólnie, bo tak możemy spełnić ambitne plany i aspiracje miasta, powiatu oraz jego mieszkańców – prezydent Radomska Jarosław Ferenc podczas dzisiejszej konferencji przedstawił stanowisko w sprawie podpisania porozumienia o współpracy Stowarzyszenia „Razem dla Radomska”, Stowarzyszenia „Wspólny Samorząd” oraz Prawa i Sprawiedliwości.

- Współpraca zawsze była, co prawda nie tworzyliśmy koalicji, ale byliśmy w stałym kontakcie, zwłaszcza w sprawach inwestycyjnych. Zależy nam na tym ,żeby wspólnie realizować wiele zadań, a tych, które stoją przez miastem jak i powiatem jest bardzo wiele – mówiła poseł Anna Milczanowska, wspominając zadanie renaturalizacji rzeki Radomki, wniosek na powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego czy budowę Centrum Rehabilitacyjno-Inegracyjnego.

- Mamy bardzo wiele planów, wniosków, które niebawem będziemy składać i realizować przy pomocy i wsparciu radnych miasta, powiatu oraz pani poseł – podkreśliła starosta Beata Pokora.

Prezydent Jarosław Ferenc zaznaczył, że stowarzyszenia „Razem dla Radomska” jak i Wspólny Samorząd” są organizacjami lokalnymi, które działają na rzecz miasta i powiatu

- Zawsze podkreślaliśmy, ze będziemy współpracować ze wszystkimi, którzy chcą rozwoju miasta i powiatu. Przyszedł czas nawiązania współpracy z Prawem i Sprawiedliwością, bo widzimy w tym szansę lepszego rozwoju, właśnie dzięki wsparciu środków zewnętrznych – mówił prezydent.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS:

Sorry there were no events found.