Image

Kreatywni, pomysłowi i pracowici - tacy okazali się radomszczanie podczas realizacji dotychczasowych edycji radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego. Wszystkich, którzy zawsze mają jakiś pomysł na to jak poprawić przestrzeń wokół siebie zapraszamy do wspólnego tworzenia 6. edycji Budżetu Obywatelskiego.


Budżet Obywatelski funkcjonuje w naszym mieście od 2015 roku i do tej pory udało się zrealizować 5 jego edycji. Co roku na realizację zaproponowanych przez mieszkańców projektów przeznaczany był 1 mln zł z budżetu miasta. Wyjątkiem była ostatnia, 5. edycja, na którą przeznaczono 1,3 mln zł. Zwiększyła się wtedy również maksymalna kwota możliwa do przeznaczenia na jeden projekt.

Tak jak można było przypuszczać - pomysłowości radomszczanom nie brakowało. W ciągu całego cyklu życia radomszczańskiego BO zgłoszono aż 150 projektów, z czego pod głosowanie poddano 121. Głosami mieszkańców realizacji doczekało się 46 projektów. Budowaliśmy razem boiska przy szkołach, siłownie zewnętrzne, wykonaliśmy dwie tężnie solankowe, grill miejski, fontannę multimedialną, place zabaw dla dzieci, trasę rowerową, oświetlenie placu zabaw i boiska oraz doposażyliśmy jednostki OSP w ratujący życie ludzkie sprzęt. Licząc głosy od pierwszej edycji na projekty zagłosowano ponad 39 tys. razy - to prawie tyle ile mieszka nas wszystkich w Radomsku.

To od Was zależy jakie projekty zostaną zrealizowane w najbliższym sąsiedztwie. Zachęcamy więc do zastanowienia się, co można poprawić we wspólnej przestrzeni naszego miasta i jakie inicjatywy zaplanować na rzecz lokalnej społeczności. Razem możemy stworzyć miejsca, które będą sprzyjać poprawie jakości naszego życia. Liczymy na Waszą aktywność i zaangażowanie

W najbliższym czasie poinformujemy o spotkaniach, na których będziemy starali się wypracować regulamin bieżącej edycji.

bo na strone

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS:

Sorry there were no events found.