Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku wraz z komisarzem Błyskiem w ramach akcji „Bezpieczne Radomsko” zawitali do trzech miejskich placówek oświatowych. To było już ostatnie spotkanie dzieci z sympatyczną policyjną maskotką.

 

Dzisiejsze spotkanie z dziećmi z Publicznych Przedszkoli nr 1 i 4 oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 zakończyło cykl profilaktycznych spotkań w ramach akcji „Bezpieczne Radomsko”. Tematyka cyklu obejmowała bezpieczeństwo tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci podczas rozmów z dziećmi zwracali szczególną uwagę na zagadnienie bezpiecznego przejścia przez jezdnię oraz na to, by podczas przechodzenia przez pasy nie używać telefonów komórkowych, zgodnie z hasłem przewodnim akcji „Odłóż telefon i żyj”. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania policjantów oraz dzieliły się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Swoje umiejętności mogły sprawdzić w praktyce, przechodząc prawidłowo przez pobliskie przejście dla pieszych. W nagrodę otrzymały elementy odblaskowe oraz inne gadżety związane z akcją.

Przypominamy, że profilaktyczna akcja „Bezpieczne Radomsko” to wynik porozumienia podpisanego w lipcu ubiegłego roku przez Miasto Radomsko, Komendę Powiatową Policji w Radomsku i Szkołę Jazdy ELCAR. Ponadto w ramach akcji przy placówkach oświatowych powieszone zostały banery z napisem „Odłóż telefon i żyj”, a przy przejściach dla pieszych namalowano napisy o tej samej treści.