W sobotę 29 maja br. odbył się II Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin/Shinkyokushin RANDORI CUP II. Zawody zostały zorganizowane przez Klub Karate Randori z Radomska.

 

W turnieju wzięło udział 280 zawodników z 28 klubów z całej Polski.  Sędzią Głównym zawodów był Shihan Eugeniusz Dadzibug z Sosnowieckiego Klubu Karate.

Turniej objęty był Honorowym Patronatem Prezydenta miasta Radomska pana Jarosława Ferenca oraz Starosty Powiatu Radomszczańskiego pani Beaty Pokory. Partnerami imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku oraz Drukarnia Braci Kamińskich w Radomsku, która zajęła się wykonaniem pucharów oraz dyplomów.

Gośćmi na otwarciu turnieju była Wicestarosta Radomszczański Małgorzata Lewandowska oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Wyciszkiewicz – trener boksu tajskiego Muay Thai.

Turniej został rozegrany w konkurencjach kata, kata synchroniczne i kumite.

Klub Karate Randori reprezentowało 22 zawodników. Ostatecznie na podium stanęło 12 z nich. W konkurencji KATA, która była mocno obsadzona na pochwałę zasłużyli wszyscy biorący udział w tej konkurencji. Najdalej w drabinkach pucharowych w tej konkurencji z Klubu Randori zaszli : Julia Nita i Julia Adamowicz – ćwierćfinał oraz Karol Gołczyk i Maciej Mierzyński - 4 miejsce.
Konkurencja KATA była rozgrywana systemem pucharowym z walkami o trzecie miejsce.

W KATA SYNCHRONICZNYM, które rozegrane zostało w systemie na punkty Klub Randori, co prawda nie wystawił zawodników, ale w konkurencji wystartowało 10 3-osobowych drużyn, z których najlepszą okazała się drużyna z Inowrocławskiego Klubu Kyokushin. Drugie miejsce zajął klub TKS „Karate” Tarnowskie Góry a trzecie Sosnowiecki Klub Karate.

W konkurencji KUMITE klub Randori zdobył 12 pucharów, które zostały w Radomsku, a otrzymali je w swoich kategoriach wagowych i wiekowych kolejno:

• Kornelia Piechurowska – złoto
• Jakub Bareła - złoto
• Igor Szyller - srebro
• Zuzanna Pluta - brąz
• Emilia Rakowska - brąz
• Julia Nita - brąz
• Agata Sobieraj - brąz
• Julia Adamowicz - brąz
• Jakub Kowalczyk - brąz
• Karol Gołczyk - brąz
• Dominik Olczyk - brąz
• Maciej Olejarczyk - brąz

Przybyłe kluby rywalizowały o miano „Drużyna Turnieju”. Ostatecznie wyłoniono 5 najlepszych, które otrzymały puchary:

1. Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin-Karate”
2. Sosnowiecki Klub Karate
3. Inowrocławski Klub Kyokushin
4. Klub Sportów i Sztuk Walk w Turku
5. Klub Karate Morawica

Puchar dla Najlepszej Zawodniczki Turnieju powędrował do Oliwii Trybuś z Inowrocławskiego Klubu Kyokushin, a puchar Najlepszego Zawodnika Turnieju odebrał Wincenty Szczesio z Sosnowieckiego Klubu Karate.

- Gratuluje medalistom wywalczonych miejsc - świetne walki oraz pozostałym zawodnikom którym nie udało się stanąć na podium. Wszyscy pokazaliście odwagę, chęć i wolę walki – skomentował występ swoich podopiecznych Sensei Michał Błach.

- Dziękuję Wicestaroście Powiatu Radomszczańskiego pani Małgorzacie Lewandowskiej oraz Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku panu Markowi Wyciszkiewiczowi za obecność na zawodach i okazane wsparcie w organizacji wydarzenia. Dziękuję również prezydentowi Miasta Radomska oraz Staroście Radomszczańskiemu za objęcie naszego turnieju Honorowym Patronatem. Jestem bardzo zadowolony, że nasz klub jest wspierany przez władze miasta i powiatu, i że zawsze może liczyć na ich pomoc. Podziękowania kieruję także do kierownika Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku za gościnę, Drukarni Braci Kamińskich w Radomsku za piękne puchary i dyplomy oraz Naszym patronom medialnym: Radomsko24.pl, radomsko.naszemiasto.pl i Telewizja Lokalna Radomsko/Bełchatów.  Na koniec kieruję wielkie podziękowania ode mnie i klubowiczów dla wszystkich rodziców i osób, które pomagały przed, w trakcie i po turnieju. Bez nich realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa. Byli nieocenieni, a ich praca i pomoc bezcenna – podkreśla Sensei Michał Błach.

Klub Karate Randori dziękuje Wszystkim przybyłym klubom karate kyokushin za wspaniałą rywalizację i obecność.