Image

Na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 powstał Szkolny Ogród Dydaktyczny „Cztery pory roku”, który będzie służył przede wszystkim edukacji ekologicznej. Dziś odbyło się jego oficjalne otwarcie.

Powstanie ogrodu było możliwe dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, a także wsparciu finansowemu Miasta Radomska.

 W otwarciu uczestniczył m.in. prezydent Jarosław Ferenc wraz z zastępcą Małgorzatą Kańską-Kipigroch.

 - Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w uroczystości oddania do użytku ogrodu dydaktycznego. To jest już trzeci ogród w Radomsku zlokalizowany na terenie szkoły. Dzięki temu, że powstał, macie piękne miejsce do nauki i obserwowania zmieniającej się o każdej porze roku przyrody – zwrócił się do uczniów prezydent.

Podczas otwarcia uczniowie "szóstki" zaprezentowali się w krótkim przedstawieniu o tematyce ekologicznej.

 W ogrodzie „Cztery pory roku” można znaleźć wiele ozdobnych kwiatów i krzewów, łąkę kwietną, skalniak z kaskadą wodną, rośliny wabiące motyle i rośliny miododajne. Jest tu także drewniana przestronna wiata dydaktyczna z ławkami i stolami, która jest miejscem przeznaczonym przede wszystkim na zajęcia dydaktyczne w okresie wiosenno-letnim. Ponadto w ogrodzie znajduje się ścieżka sensoryczna, zegar słoneczny i stacja meteorologiczne. Nieopodal rozciąga się ogród owocowo-warzywny.

- Ogród jest tak stworzony, aby w ciągu jednej godziny dydaktycznej, mogło z niego korzystać kilka grup. Myślę, że dzięki temu ogrodowi niektórzy odnajdą w sobie pasję ogrodniczą – zauważa dyrektor PSP nr 6 Wojciech Grajkowski. - Śmiało można powiedzieć, że nasza szkoła pięknieje – dodaje.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS: