Image

Najbliższe dni upłyną pod znakiem wysokich temperatur - powyżej 30 stopni. Wraz ze wzrostem temperatury znacząco wzrasta ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upały są szczególnie niebezpieczne dla dzieci i osób starszych. Pamiętajmy także o bezpieczeństwie zwierząt.

Synoptycy z Biura IMGW w Poznaniu wydali ostrzeżenie, że temperatura w najbliższych dniach przekroczy 30 stopni. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacowane jest na 90%. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 14:00 dnia 18.06.2021 do godz. 19:00 dnia 22.06.2021 r.

Poniżej kilka porad na upalne dni:

upałrcb

 

Upał - poradnik

Pamiętajmy o bliskich i zwierzętach
Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie chwilę, nie zostawiajmy swoich pociech samych w aucie. Nawet krótkotrwałe przebywanie dziecka w rozgrzanym samochodzie grozi przegrzaniem, a nawet śmiercią. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie psa w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą o ochronie praw zwierząt grozi nawet do 3 lat więzienia.
Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie dziecka lub zwierzęcia w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie go z pojazdu – włącznie z wybiciem szyby.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS: