Image

Dziś w strażnicy OSP Sucha Wieś odbyła się uroczystość przekazania wozu bojowego jednostce. Dzięki uzyskanemu wozowi strażacy ochotnicy zyskają nowe możliwości uczestniczenia w akcjach gaśniczych.

Podczas uroczystości obecni byli: Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc, Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Kubak, Burmistrz Kamieńska Bogdan Pawłowski, radny Łukasz Więcek, zaprzyjaźnione jednostki OSP Bogwidzowy, OSP Szczepocice, OSP Dąbrówka oraz mieszkańcy dzielnicy.

Ochotnicza Straż Pożarna Sucha Wieś jest jedną w czterech jednostek z terenu Radomska posiadających zdolność bojową. Obecnie liczy kilkunastu członków, ale w ostatnim czasie zainteresowanie przystąpieniem do jednostki znacznie wzrosło. To dzięki inwestycji w odbudowę strażnicy, zakupie sprzętu, szkoleniom i uzyskaniu zdolności bojowej. Brakowało jedynie samochodu gaśniczego.

- Cieszę się, że mogę dziś przekazać do jednostki OSP Sucha Wieś wóz bojowy, dzięki, któremu ochotnicy będą mogli bardziej aktywnie uczestniczyć w akcjach gaśniczych i dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Radomska i okolicznych gmin – mówił podczas przekazania prezydent Jarosław Ferenc.

- Długo czekaliśmy na ten dzień, żeby mieć takie średniej wielkości auto bojowe, które jest nam bardzo potrzebne. Cieszymy się, ponieważ dzięki temu wozowi, będziemy działać dużo lepiej niż do tej pory i rozwijać naszą straż – podkreśla prezes OSP Sucha Wieś Bogusław Pawlikowski

Wóz bojowy Miasto Radomsko odkupiło od Gminy Miasta Kamieńska za kwotę 15 tys. zł netto. Jest to wóz marki Star 266 rocznik 1987 – średni samochód ratowniczo-gaśniczy, posiadający zbiornik na wodę o pojemności 2,5 tys. litrów, autopompę o wydajności 1600 litów na minutę, mocną wyciągarkę, armatkę wodną, a także zraszacze do gaszenia ściernisk. Auto wcześniej służyło w Państwowej Straży Pożarnej, a potem w jednostkach OSP Miasta i Gminy Kamieńsk.

Samochód jest przystosowany do pracy w trudnych warunkach i trudnym terenie, posiada napęd na 3 osie, tzw. 6x6, a w kabinie pomieści 6 strażaków. Auto już zostało wyposażone w sprzęt, który został pozyskany w ubiegłych latach. Dodatkowo podczas dzisiejszej uroczystości zaprzyjaźnione jednostki przekazały dodatkowe węże.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS: