Image

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zachęca wszystkich mieszkańców do pomocy Kacprowi Plucie – druhowi ochotnikowi z OSP Bogwidzowy, który w ubiegłym roku uległ poważnemu wypadkowi. Pomóc można w bardzo łatwy sposób – oddając makulaturę w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Proszowie.

Zbiórka makulatury rozpoczęła się już w kwietniu. Do tej pory zebrano ponad 3 tony surowca, a zysk z jego sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie Kacpra. Młody strażak ochotnik przez pięć lat angażował się w pracę OSP Bogwidzowy uczestnicząc w akcjach bojowych i działaniach charytatywnych. Dziś sam potrzebuje pomocy – Bardzo dziękuję za pomoc wszystkim zaangażowanym. Zbieramy pieniądze na protezę, dzięki której będę mógł wrócić do częściowej sprawności fizycznej – mówił podczas konferencji Kacper Pluta. – Mamy nadzieję, że z akcją zbierania makulatury trafimy do jak największej grupy osób. Równolegle prowadzimy akcję „góra grosza” i organizujemy aukcje charytatywne – dodaje mama Kacpra - Kamila Pluta.

Zbiórka makulatury prowadzona wraz z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej trwać będzie do końca roku. Kacpra można wesprzeć również na portalu www.siepomaga.pl

 

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS: