Image

Na wczorajszej sesji radni podjęli decyzję o wsparciu z miejskiego budżetu przebudowy ul. Kościowa będącej w zarządzie powiatu. Powiat w zamian dofinansuje kompleks na gliniankach. W jednym z wcześniejszych punktów sesji zadecydowano również o wsparciu dla szpitala.


Powiat radomszczański przymierza się, aby jeszcze w tym roku całkowicie odnowić ul. Księdza Karola Kościowa, której przebudowa planowana jest już od lat. Na zadania udało się pozyskać fundusze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 80 proc. całkowitego kosztu inwestycji. O pomoc w zebraniu wkładu własnego do inwestycji starostwo zgłosiło się do urzędu miasta. Radni na wczorajszej sesji dali zielone światło dla tego pomysłu - na poczet inwestycji z budżetu miasta trafi 311 tys. zł. Władze powiatu zobowiązały się w zamian wesprzeć taką samą kwotą budowę kompleksu na gliniankach. Prace na ul. Kościowa planowane są na przełom lipca i sierpnia.

Wsparcie finansowe otrzyma również Szpital Powiatowy w Radomsku. Punkt o dofinansowaniu szpitala wprowadzony był przed samymi obradami. Radni jednogłośnie uchwalili wsparcie w wysokości 200 tys. zł na zakup aparatu laparoskopowego.

SYMBOLE MIASTA

URZĄD MIASTA RADOMSKA

logo radomsko

97-500 Radomsko
ul. Tysiąclecia 5
NIP: 772-22-61-587
um@radomsko.pl
www.radomsko.pl

 

ZNAJDŹ NAS: