Około 120 uczestników wystartowało w VIII Radomszczańskim Biegu Ulicznym Memoriał Mariana Szymańskiego. Zawodnicy, którzy pierwsi przebiegli linię mety uzyskali bardzo dobre wyniki poniżej 40 min.

Bieg rozpoczął się tuż po godz. 10.00. Sygnał do startu dał Prezydent Radomska Jarosław Ferenc, który chwilę wcześniej powitał wszystkich uczestników biegu.

Trasa biegu mierzyła 10 km. i prowadziła miejskimi ulicami. Start biegu i meta znajdowały się przy Hali Sportowej przy ul. św. Jadwigi Królowej.

Najszybszy na mecie był Dariusz Szczepanik ze Świdnickiej Grupy Biegowej, uzyskując świetny wynik 34 min. Drugi przybiegł Konrad Chrostowski (KBKS Radomsko), a trzeci Dariusz Wilk.

Najszybsze wśród kobiet były: Kinga Pietras (KBKS Radomsko), Anna Buresz Pozytywnie Zabiegani Kleszczów) i Anna Popke (RFR Runners-Friends-Radomsko)

W kategorii najlepsi radomszczanie wśród mężczyzn na pierwszym miejscu uplasował się Jakub Sochacki. Drugi był Sebastian Koniarski, a trzeci Przemysław Nowicki.

Najlepszą radomszczanką na biegu została Kinga Pietras, za nią Beata Janik, trzecia była Emilia Poteralska.

Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, a najlepsi puchary, które wręczył prezydent wraz z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Markiem Wyciszkiewiczem.

Marian Szymański był wieloletnim nauczycielem wychowania fizycznego, wychowawcą i przyjacielem młodzieży. Uczył w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku. Był wybitnym sportowcem i trenerem. Spod jego skrzydeł wyszło wielu mistrzów  i reprezentantów Polski w lekkoatletyce. W latach młodości był harcerzem, żołnierzem  i dowódcą grup szturmowych  Szarych Szeregów  - ps. „Wędzidło”. Zasłynął jako bohater akcji  odbicia więźniów  UB i NKWD w Toruniu.