Wszystkich fanów aktywnego wypoczynku i sportowej rywalizacji zapraszamy do wzięcia udziału w TOUR DE RADOMSKO.

Rok temu w obliczu pandemii Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zmienił formułę z masowego, wspólnego rajdu rowerowego wokół naszego miasta na indywidualną przygodę sportową bądź rekreacyjną polegającą na odnajdywaniu punktów kontrolnych w terenie z mapą w ręku.

Mogą w niej wziąć udział zarówno piechurzy, biegacze jak i rowerzyści, a porę startu wybierają sami uczestnicy w dniu imprezy - 18 lipca 2021 od godziny 9:00 do godziny 16:00. Przygotowano trasy sportowe dla zwolenników rywalizacji oraz trasy rekreacyjne dla zwolenników aktywnego wypoczynku. Wśród uczestników rozlosowane będą atrakcyjne nagrody, a zwycięzców kategorii sportowych nagrodzeni zostaną pucharami Tour de Radomsko.

Podczas imprezy będzie okazja wesprzeć zbiórkę środków na operację Mateusza Czapli, 19-letniego sportowca z Radomska. Zbiórkę prowadzi radomszczańska Fundacja "Promień radości".

Na pokonanie trasy wyścigu wyznaczony jest limit czasu – 4 godziny. Uczestnicy Rajdu wybierają trasę, na której chcą startować oraz czas startu w ramach czasu pracy biura imprezy czyli w godzinach od 9:00 do 16:00.

TRASY RAJDU:

FAN – rekreacyjna trasa rowerowa dystans 25 km

PIECHUR – rekreacyjna trasa piesza dystans 15 km

BIEGACZ – sportowa biegowa trasa dystans 15 km

SZPRYCHA – sportowa trasa rowerowa dystans 60 km

Do pobrania: regulamin TOUR DE RADOMSKO