Kolejny sukces radomszczańskich zapasów. Zawodnik ZKS-u Radomsko, Filip Loch, wywalczył drugie miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Pabianicach. W finale uległ nieznacznie zawodnikowi MKZ Unii Racibórz.


Pierwszy start w nowej kategorii wagowej i od razu sukces. Droga do finału nie była jednak spacerkiem. W pierwszej walce nasz zawodnik był bezlitosny dla swojego rywala z KS Sobieski Poznań wygrywając z nim znacząco na punkty. W następnej walce spotkał się rownież z zawodnikiem klubu KS Sobieski Poznań i ostatecznie - wygrana na punkty 5-0. W trzeciej walce, walce o final, Filip miał ciężkie zadanie w postaci zawodnika z AKS Piotrków Trybunalski. Panowie świetnie się znają z mat zawodów okręgowych, ale i to nie zatrzymało Filipa przed zwyciestwem 3-1.

- Uważam ten występ za sukces. Filip wchodzi teraz w wiek juniora i sądzimy, że ta kategoria, to będzie jego kategoria. Drugie miesce jeszcze bardziej nakręca nas do ciężkiej pracy - komentował wyczyny swojego podopiecznego trener Tomasz Łapiński.