Aktywnie dla Kasi

6 maja 2017


„Jadę, biegnę, maszeruję – aktywni w Radomsku” – podczas pikniku charytatywnego dla Kasi, zbierano pieniądze, które zostaną przeznaczone na walkę z jej chorobą.  

Rowerzyści, biegacze oraz piesi biorący udział w pikniku, o godzinie 10.00 wyruszyli z Parku Świętojańskiego do ul. Chabrowej. Przygotowano dla nich trzy trasy - rowerzyści pokonali 15 km, biegacze - 6 km, a piesi - 3 km. Przed rozpoczęciem imprezy, każdy z uczestników otrzymał odblaskowe kamizeli i opaski, które uczyniły ich dobrze widocznymi na drodze.

Na mecie przy ulicy Chabrowej na radomszczan biorących udział w pikniku czekał drobny poczęstunek, gry i zabawy dla dzieci, konkursy z nagrodami oraz bezpłatne badania poziomu cukru we krwi i ciśnienia. Niewątpliwą atrakcją było pierwsze uruchomienie „Radomszczańskiej Tężni”, która powstała w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego. Dziś po raz pierwszy radomszczanie mogli na własne oczy zobaczyć jak działa tężnia oraz poczuć mikroklimat, jaki panuje w jej najbliższym otoczeniu. Piknik okazał się też doskonałą okazją do promocji idei Budżetu Obywatelskiego. Każdy zainteresowany mieszkaniec mógł dowiedzieć się czym jest BO, na jakich zasadach działa  oraz jakie korzyści ze sobą niesie.

Podczas pikniku przeprowadzono zbiórkę na leczenie i rehabilitację radomszczanki pani Kasi, która obecnie zmaga się z chorobą nowotworową. Przed jej chorobą, pani Kasia udzielała się w wielu akcjach charytatywnych oraz pracowała jako rehabilitantka. W swoim życiu bezinteresownie pomagała wielu osobom. Dziś radomszczanie mogli pomóc Kasi, przekazując datki na  leczenie. Łącznie uzbierano 1616 zł i 22 grosze, które choć trochę ułatwią jej trudną sytuację. 

Organizatorami wydarzenia byli: Miasto Radomsko, Fundacja Aktywne Centrum Edukacji, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Komenda Powiatowa Policji oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.