Akwarele Sławomira Jagły w MDK

21 stycznia 2018


W Miejskim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy pt. „Akwarele Sławomira Jagły”. Wśród prac można znaleźć wiele dzieł poświęconych m.in. radomszczańskim podwórkom.

W galerii Miejskiego Domu Kultury wystawiono kilkadziesiąt akwareli autorstwa Sławomira Jagły. Podczas otwarcia wystawy autor tłumaczył, że inspirację czerpie z fascynujących radomszczańskich podwórek oraz hobby, jakim jest żeglarstwo. Nie zabrakło też portretów i pejzaży, a wszystkie prace wykonane zostały akwarelami.

- Na wystawie możemy zobaczyć prace, które powstały w ciągu czterech ostatnich lat. Ułożono je tematycznie, mamy Radomsko, żeglarstwo, portrety. Inspiruje mnie Radomsko i zamierzam się na tym skupić. Maluję to co widzę na co dzień i sprawia mi to przyjemność – mówił podczas otwarcia Sławomir Jagła.

Oficjalnego otwarcia wystawy dokonał prezydent Jarosław Ferenc, który zauważył, że prace Sławomira Jagły prezentują szeroki zakres tematyczny,  a te - które przedstawiają Radomsko - pozwalają spojrzeć na miasto z innej, ciekawej perspektywy.