Artystycznie i sportowo – trwa „Kolorowy rejs”

3 sierpnia 2017


W ramach organizowanych przez MDK zajęć pt. „Kolorowy rejs” dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych na świeżym powietrzu oraz sportowych w Panaceum Fitness Club.

Młodzi radomszczanie biorący udział w zajęciach pt. "Kolorowy rejs" mają za sobą kilka ekscytujących dni. Odwiedziły policjantów, wspinały się na ściance wspinaczkowej oraz brały udział w interesujących zajęciach. Dziś przyszedł czas na artystyczne zajęcia w plenerze oraz odrobinę ruchu. W parku Świętojańskim  przygotowano specjalną folię, na której uczestnicy malowali to, co kojarzy im się z hasłem „Kolorowy rejs”. Dzięki zajęciom plastycznym dzieci rozbudzają wyobraźnię.

- Malowanie uczy kreatywności. Należy zauważyć, że dzieci nie malują na płaskiej powierzchni, tylko na pionowej folii. Jest to trudny materiał do malowania, marszczy się i wygina, więc dzieciaki uczą się też cierpliwości podczas pracy – zauważa Magdalena Blada z Miejskiego Domu Kultury.

Młodzi radomszczanie wzięli również udział w zajęciach sportowych w Panaceum Fitness Club, gdzie wspólnie z instruktorem ćwiczyły crossfit, skakały na trampolinach i wspinały się na linie.