Athletes Clash - zmagania siłaczy w Radomsku

11 czerwca 2017


W sobotę 10 czerwca w hali sportowej przy ZSG 4 po raz pierwszy w Radomsku odbyły się ogólnopolskie zawody crossfitowe "Athletes Clash" dla najsprawniejszych, najsilniejszych, najwytrwalszych, a przede wszystkim najbardziej wszechstronnych sportowców.

Crossfit jest stosunkowo młodą dyscypliną sportową, która wciąż zyskuje na popularności, powstała zaledwie w 2001 roku, a jej twórcą jest Amerykanin Greg Glassman. W Polsce jeszcze w 2012 roku nie było żadnego klubu oferującego treningi w tym zakresie, a obecnie jest ich kilkaset, a ćwiczących kilkadziesiąt tysięcy. Crossfit wciąż zyskuje na popularności, również w Radomsku wzrasta liczba osób aktywnie uprawiających tę dyscyplinę.

Crossfit łączy sporty siłowe (podnoszenie ciężarów, trójbój) ze sportami wytrzymałościowymi (bieganie, wioślarstwo, kolarstwo, pływanie) oraz gimnastyczno-akrobatycznymi (podciągania, chodzenie na rękach, wskoki). Główna rywalizacja polega na wykonaniu określonych zestawów ćwiczeń przygotowanych specjalnie przez organizatorów, które następnie należy wykonać jak najszybciej lub jak najwięcej razy w określonym czasie.
W Radomsku dla zawodników przygotowano 4 dynamiczne konkurencje.

Uczestnicy występują z następujących kategoriach: dzieci 5-7 lat, dzieci 8-11 lat, kobiety scaled, mężczyźni scaled, mężczyźni RX. Nagrody we wszystkich kategoriach wręczył Prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc wraz dyrektorem MOSiR-u Markiem Wyciszkiewiczem. Pula nagród wyniosła 10 tys. złotych.

Wyniki

Kat. dzieci 5 – 7 lat
I miejsce
- Antek Koćwin
II miejsce
- Tomasz Łęski
III miejsce
- Fabian Drozdowski

Kat. dzieci 8 – 11 lat
I miejsce
- Franek Koćwin
II miejsce
- Marcel Stawowski
III miejsce
- Franek Bebłociński

Kat. kobiety scaled
I miejsce - Marta Zakrzewska – CrossBox Marina
II miejsce - Anna Kaszuba - CrossBox Marina
III miejsce - Paulina Borcowska – Forfit Gdańsk

Warto nadmienić, że na 4 pozycji uplasowała się Monika Nowicka z Tytani Radomsko. To bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę bardzo mocną obsadę zawodów (stratowały zawodniczki z kat. RX)  oraz to, że był to jej debiut na ogólnopolskich zawodach.

Kat. mężczyźni scaled
I miejsce - Kamil Barański - Kuźnia Sylwetki Wieluń
II miejsce - Michał Woźniakowski – Tytani Radomsko
III miejsce - Robert Szyjewski – CrossFit Częstochowa Bastion

Kat. mężczyźni RX
I miejsce - Wojciech Sulima - Gdańsk
II miejsce - Arial Barwiński – CrossFit Solvay
III miejsce - Bartosz Surowy -  CrossFit Pabianice