Bajkowa wystawa Artura Rogalskiego

2 maja 2016


Nie należy narzekać, że ma się w życiu pod górkę, skoro chce się wejść na szczyt - to motto życiowe chorującego na zanik mięśni Artura Rogalskiego, którego wystawę fotograficzną w niedzielę 1 maja otwarto w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

Artur Rogalski jest radomszczaninem, fotografem i grafikiem, który ukończył Wydział Sztuk Pięknych i Projektowania Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi. Od urodzenia poruszający się na wózku i  mimo tego, że nie jest w stanie sam unieść aparatu, odnalazł w sobie pasję do fotografowania.

Od momentu wygrania konkursu fotograficznego zorganizowanego przez MDK, wiedział, że fotografia to jest to, co chce w życiu robić.

Artur Rogalski znany jest z tzw. warzywnych pejzaży, do których inspiracją były prace Carla Wamera czy Giuseppe Arcimboldo.

Ciężka praca opłaciła się. Dziś Artur Rogalski oprócz robienia zdjęć, tworzy projekty graficzne i reklamy video dla największych firm w kraju. Wyreżyserowany przez niego spot międzynarodowej kampanii reklamowej otrzymał główną nagrodę w amerykańskim konkursie (pokonał 2 tys. innych prac).

Wszystkie warzywne pejzaże zaprezentowane na wystawie były robione na zamówienie firm.  Ekspozycja prezentuje także zdjęcia z modelkami.

Wystawę oficjalnie otworzyła wiceprezydent Radomska Małgorzata Kańska-Kipigroch.

Podczas wernisażu w sali kameralnej zaprezentowano reportaż nakręcony przez Telewizję Polską na temat Artura, jego pasji oraz pokonywania własnych słabości.

Prezentowana w MDK wystawa powstała w ramach obchodów 750-lecia Radomska. Można ją oglądać do 1 czerwca.