Bardzo udany weekend tenisistów stołowych UMLKS

26 listopada 2018


W miniony weekend pięć spotkań mistrzowskich rozegrały wszystkie drużyny tenisa stołowego UMLKS Radomsko.

W II Lidze kobiet radomszczańska drużyna w piątek 23 listopada w Gorzkowicach zremisowała 5-5 z miejscowym GUKS , a w sobotę też na wyjeździe pokonała w Kleszczowie Omegę. W meczach tych punkty zdobyły; Patrycja Mazurek - 4,5 pkt, Ola Niemiec i Kinga Więcławska po - 3,5 oraz Dominika Pluta - 2,5pkt.

Bardzo dobre mecze rozegrał męski zespół w III Lidze w sobotę pokonał na radomszczańskiej Hali MOSiR-u Fungis Maków 7-3 i takim samym rezultatem wygrał w niedzielę w Piotrkowie Tryb. z Wobistalem , a punkty w obu meczach zdobyli: Krzysztof Wieczorek - 4,5, Tomasz Stępień - 4, Bogdan Kokosiński - 3 oraz Ireneusz Grodek - 2,5 pkt. W sobotę w Sulejowie grały też rezerwy UMLKS w V lidze gromiąc 10-0 rezerwy Startu Przygłów, a punkty zdobyli; Artur Tatara i Mateusz Winkler po 3,5 oraz Bartek Witaszczyk - 3 pkt.

- Jestem bardzo zadowolony ze zdobytych punktów przez wszystkie zespoły, szczególnie cieszą wygrane panów w III lidze, bo dotychczas szło nam jak po grudzie. Liczyłem na to, że po tych meczach zaczniemy awansować w tabeli i to się stało, jesteśmy już na 7 miejscu! Rezerwy są liderem i o barażach do IV ligi zadecyduje rewanż w Łodzi z Energetykiem II, ale to po nowym roku. Cieszy coraz lepsza gra naszych dziewcząt, warto odnotować kapitalną grę Patrycji Mazurek, która jak dotąd nie przegrała gry w II lidze, a nasz zespół jest na VI miejscu - mówi trener Jacek Kawka.
 
Na załączonych zdjęciach: II liga Kobiet w Gorzkowicach, stoją od lewej: Patrycja Mazurek, Dominika Pluta, Kinga Więcławska i Ola Niemiec, oraz przy stole w Kleszczowie Patrycja Mazurek.

Źródło: UMLKS Radomsko