Barwny korowód „Z Niepodległą w sercu” przeszedł ulicami miasta

10 listopada 2018


Radosny, barwny, historyczny, interaktywny happening, „Z Niepodległą w sercu!” przeszedł ulicami miasta. To propozycja Teatru „Źródło” i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radomsku świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Twórcami scenariusza, autorami kostiumów i rekwizytów tego nietypowego wydarzenia byli aktorzy Teatru „Źródło”, a także uczniowie PSP nr 1 im. Bolesława Chrobrego. Gościem honorowym wydarzenia był prezydent Jarosław Ferenc. Korowód wyruszył z placu szkolnego i przeszedł ulicami miasta. Uczestnicy uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez nawiązanie do wydarzeń oraz postaci związanych z historią Polski od momentu powstania państwowości, aż po dzień dzisiejszy (np. Mieszko I, Władysław Jagiełło, św. Jadwiga Królowa, St. August Poniatowski, Józef Piłsudski, St. Sojczyński "Warszyc" i inni.). Uczestnicy korowodu idąc przez miasto śpiewali patriotyczne piosenki częstując przechodniów słodkościami.

Happening połączony był z internetowym konkursem historycznym dla młodzieży związanym z datą 11 listopada 1918 roku. Wyniki zmagań w sieci ogłoszone zostaną w sposób uroczysty podczas wystawy prezentującej zdjęcia z happeningu.

Projekt zorganizowany został przy wsparciu Fundacji Santander Bank Polska.

Galeria