Boiska w budowie

25 sierpnia 2017


Ruszyła budowa kompleksu boisk przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 2 w Radomsku. Już niedługo radomszczanie będą mogli korzystać z nowoczesnego obiektu sportowego.

Nowy obiekt sportowy wyposażony zostanie w boiska do gry w koszykówkę, piłkę ręczną, siatkówkę oraz kort do tenisa ziemnego. Dodatkowo, w skład kompleksu wchodzić będzie mini boisko do piłki nożnej.

- Bogata oferta z zakresu sportów zespołowych z pewnością przyczyni się do promocji sportu w naszym mieście oraz zachęci młodzież i dorosłych do aktywnego spędzania wolnego czasu - wyjaśnia prezydent Jarosław Ferenc. Dodaje, że podczas projektowania obiektu nie zapomniano o osobach gustujących w sportach indywidualnych i lekkoatletycznych. Dla nich przygotowano czterostanowiskową bieżnię o długości trzystu metrów wraz z wydzielonym stumetrowym pasem do biegu sprinterskiego, rzutnię do pchnięcia kulą oraz skocznię do skoku wzwyż i w dal.

- Jestem przekonany, że kompleks oferujący szerokie możliwości uprawiania sportu przypadnie do gustu mieszkańcom. Mam również nadzieję, że obiekt będzie cieszył się dużą popularnością wśród każdej grupy wiekowej radomszczan – podsumowuje prezydent Jarosław Ferenc.