Boisko przy wielorybku otwarte

2 czerwca 2016


Od dziś (2 czerwca) mieszkańcy Radomska mogą oficjalnie korzystać z nowopowstałego boiska, które znajduje się na placu przy tzw. „wielorybku”.

Poinformował o tym prezydent Jarosław Ferenc wraz z inicjatorką zagospodarowania terenu przy „wielorybku” Magdaleną Spólnicką podczas porannego briefingu prasowego.

Wybudowanie wielofunkcyjnego boiska zakończyło II etap inwestycji zagospodarowania terenu między ulicami Piastowską, Leszka Czarnego i Jagiellońską. Obiekt przystosowany jest do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Co ważne, będzie otwarty całą dobę.

 – To boisko będzie otwarte cały czas, ponieważ nie chcielibyśmy, aby dochodziło do sytuacji, że młodzież będzie wchodziła na obiekt przez płot – zauważa prezydent Jarosław Ferenc.

Już niebawem rozpocznie się realizacja II etapu inwestycji.

Powstanie jeszcze boisko do piłki nożnej, poszerzona zostanie strefa fitness. Doposażony będzie także znajdujący się na tym terenie plac zabaw. Na terenie przy „wielorybku” dostępny będzie również darmowy Internet – wylicza prezydent Ferenc. – Myślę, że od tego roku mieszkańcy osiedla będą mogli w pełni korzystać z tego terenu – dodaje.

Radna Magdalena Spólnicka nie ukrywa zadowolenia z tego, że inwestycja po wielu latach zostanie doprowadzona do końca.

Mieszkańcy powoli zaczynają dostrzegać tę inwestycję. To będzie miejsce, które będzie integrować mieszkańców w różnym wieku. Poza boiskami dla młodzieży, placem zabaw dla dzieci, znajdą się tu ciągi piesze i rowerowe, ławki, zieleń i oświetlenie. Miejsce do odpoczynku znajdą więc tutaj również starsi. Życzyłabym sobie, żeby każda dzielnica w mieście dysponowała takim terenem – zauważa radna.

W latach 2012 – 2013 wydano kwotę 221 878,00 zł, m.in. na: opracowanie projektu, wykonanie ciągu pieszego i ścieżki rowerowej, wykonanie oznakowania pionowego ścieżki rowerowej oraz rozbudowę strefy fitness wraz z utwardzeniem już istniejącej

W latach 2015-2016 wydano kwotę 456 406,13 zł na budowę boiska wielofunkcyjnego, instalacji wodno-kanalizacyjnej, oświetlenie, monitoring i bezprzewodowy Internet.

Na wykonanie II etapu inwestycji została zarezerwowana kwota ponad 350 tys. złotych.

Całość zadania to koszt ok. 800 tys. złotych.

Opiekunem boiska jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.