Camper projektu Strefa RozwoYou ŁSSE przyjechał do Radomska

25 czerwca 2018


4 miliony - tyle wynosi wartość bonów szkoleniowych rozwiezionych przez Camper Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej tylko w pierwszej połowie tournée po regionie łódzkim. Kolejnym przystankiem na trasie mobilnego punktu rekrutacji do projektu Strefa RozwoYou jest Radomsko.

Strefa RozwoYou to projekt, w ramach którego ŁSSE dotuje budżety szkoleniowe firm. Dofinansowanie przekazywane jest w formie bonów rozwojowych, które można wydać na szkolenia i kursy. Mikro oraz małe przedsiębiorstwa otrzymują dotację w wysokości 80 procent, natomiast firmy średnie – 70 procent.

Aby dotrzeć do przedsiębiorstw w całym regionie i ułatwić im start w projekcie, ŁSSE utworzyła specjalny mobilny punkt rekrutacji, w którym doradcy pomagają przy wypełnianiu projektowych aplikacji.
- Camper naszego projektu jeździ po całym województwie łódzkim. W czerwcu odwiedzimy 21 miast i miejscowości w regionie po to, żeby jeszcze łatwiej było lokalnym przedsiębiorcom - mikro, małym i średnim firmom - otrzymać pieniądze na szkolenia, kursy kwalifikacyjne czy studia podyplomowe dla pracowników - mówiła podczas dzisiejszej konferencji prasowej wiceprezes ŁSSE Agnieszka Sygitowicz.

Camper Regio Strefy do końca czerwca będzie jeździł po Łódzkiem. Jego trasa obejmie: Ksawerów, Brzeziny, Koluszki, Łask, Wieluń, Wieruszów, Sieradz, Zduńską Wolę, Łowicz, Skierniewice, Rawę Mazowiecką, Opoczno, Tomaszów, Ozorków, Kutno, Łęczycę, Poddębice, Piotrków, Bełchatów, Pajęczno, Radomsko oraz Pabianice.

Szczególnie zależało nam na zwiększeniu liczby regionalnych beneficjentów, którzy dzięki dofinansowaniu zyskają wyszkoloną kadrę, co przełoży się z kolei na rozwój nie tylko konkretnych przedsiębiorstw, ale i całego regionu – tłumaczy Marek Michalik, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Strefa RozwoYou jest dla nas niezwykle ważnym projektem, ponieważ bezpośrednio przekłada się na rozwój przedsiębiorczości w naszym województwie. Dlatego jest dla nas dużym sukcesem fakt, że Camper ŁSSE cieszy się zainteresowaniem przedsiębiorców, którzy korzystając z pomocy naszych doradców składają wnioski do projektu bonowego w swoich powiatach – podkreśla Agnieszka Sygitowicz.

W Radomsku widać zapotrzebowanie na różnego rodzaju szkolenia dla przedsiębiorców i osób planujących założenie biznesu, chociażby na przykładzie Startera Radomsko, który oferuje comiesięczne szkolenia o różnej tematyce.

- Szkolenia w Starterze Radomsko cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem przedsiębiorców oraz młodych ludzi poszukujących swojej drogi zawodowej. Osoby te poszukują wiedzy na wiele różnych tematów, dlatego inicjatywa Łódzkiej Specjalnej Strefy w postaci bonów na szkolenia oraz przyjazd specjalnego campera, gdzie konsultanci zachęcają do udziału w projekcie i pomagają w aplikacji jest bardzo dobrym pomysłem - zauważa kierownik Centrum Nowoczesnych Inwestycji Jarosław Wojdełko.
 
Szczegółowy plan podróży wraz z datami i adresami postoju Campera można znaleźć na stronie http://regiostrefa.sse.lodz.pl/ oraz na profilu społecznościowym projektu na Facebooku.

Powiat radomszczański to jeden z ostatnich przystanków na trasie Campera Regio Strefy. Do końca tygodnia odwiedzi jeszcze Pajęczno, Piotrków Trybunalski oraz Bełchatów.