Cantabile świętuje 15 urodziny

26 października 2019


Stowarzyszenie Muzyki Chóralnej CANTABILE świętowało 15-lecie działalności. Z tej okazji w Miejskim Domu Kultury odbył się uroczysty koncert w ramach XI Spotkań Chóralnych pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Radomsko.

Chór CANTABILE powstał w lutym 2004 roku. Od początku działalności dyrygentem jest Marek Koper, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Chór od wielu lat angażuje się w życie kulturalne Radomska m.in. organizując liczne koncerty oraz uczestnicząc w wydarzeniach artystycznych. Jubileusz 15-lecia działalności chóru był doskonałą okazją do złożenia serdecznych życzeń i podziękowań za działalność na rzecz promocji kultury i muzyki w naszym mieście i po za jego granicami.

- Dziękuję Państwu za wieloletnią, aktywną i pełną profesjonalizmu działalność artystyczną, dzięki której w życiu naszego miasta wybrzmiewa piękno muzycznych aranżacji. Życzę, aby Wasza muzyczna przygoda trwała nadal i pozwalała Państwu na rozwój warsztatu artystycznego i kreowanie nowego i urozmaiconego repertuaru – pisał w liście gratulacyjnym do chórzystów prezydent Jarosław Ferenc.

Podczas koncertu w Miejskim Domu Kultury wystąpili:

- Chór Stowarzyszenia Muzyki Chóralnej CANTABILE – Radomsko, dyryguje: Marta Ciesielska
- Chór CORALMATE z Częstochowy, dyryguje: Marek Koper
- Chór Nauczycielski CANTO – Przysucha, dyryguje: Karol Sionek
- Chór ANTIDOTUM z Kielc, dyryguje: Ewa Robak
- Stowarzyszenie Śpiewacze Chór Męski Pochodnia z Częstochowa, dyryguje: Jarosław Łyczba
- Solistka: Joanna Stangreciak - SOPRAN

Akompaniament: Justyna Szalińska
Prowadzenie koncertu: Artur Ligęza