Centrum Aktywności Społecznej zaprasza do nowej siedziby

3 sierpnia 2018


Od poniedziałku (6 sierpnia) Wydział Centrum Aktywności Społecznej przyjmować będzie interesantów w odnowionej siedzibie mieszczącej się za głównym budynkiem Urzędu Miasta Radomsko.

Centrum Aktywności Społecznej zajmuje się przede wszystkim wsparciem organizacji pozarządowych, koordynacją Radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego, realizuje „Ogólnopolską Kartę Seniora” na terenie Radomska, działa na rzecz ochrony zdrowia i pomocy społecznej, podejmuje działania profilaktyczne w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi, narkomanii, przemocy, oraz aktywnie wspiera społeczne działania wielu mieszkańców Radomska. Do tej pory wydział mieścił się na drugim piętrze Urzędu Miasta Radomsko. By uczynić go bardziej przystępnym oraz otwartym dla mieszkańców zdecydowano się na remont jednego z urzędowych budynków.

- Centrum Aktywności Społecznej obsługuje i wspiera wiele grup społecznych oraz organizacji. Są wśród nich między innymi osoby starsze oraz niepełnosprawne. Zdecydowaliśmy się na przeniesienie Centrum Aktywności Społecznej ze względu na prośby organizacji. W nowej siedzibie zlikwidowano bariery architektoniczne, co z pewnością przełoży się na komfort wizyt w wydziale – wyjaśnia prezydent Jarosław Ferenc.

Centrum Aktywności Społecznej czynne jest w godzinach pracy Urzędu Miasta Radomsko, od godziny 7.30 do godziny 15.30. Serdecznie zapraszamy!