Charytatywny Piknik Integracyjny w Parku Świętojańskim

19 maja 2018


W sobotnie popołudnie w Parku Solidarności odbył się Piknik Integracyjny w Ramach XXI edycji Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych. Podczas imprezy trwała zbiórka funduszy na rzecz Janusza Plewińskiego – inicjatora przedsięwzięcia.

W programie pikniku znalazło się wiele atrakcji, przede wszystkim dla dzieci m.in. dmuchańce, euro bungee, darmowy popcorn, malowanie twarzy, gry i zabawy. Nie zabrakło także pokazu motocykli i sprzętu strażackiego, kącika plastycznego, a także kawiarenki. Na stoiskach prezentowały się organizacje, które na co dzień zajmują się działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych i nie tylko.

Na plenerowej scenie wystąpili: Orkiestra Dęta z Kamieńska, Radomszczańska Kapela Podwórkowa, zespół ludowy "Dziepółlanki", finaliści The Voice of Kids - Oliwa Kopiec i Michał Makowski, uczniowie PSP nr 3, przedszkolaki z PP nr 2 i 10, Zuchy z 7.szczepu "Dębowe królestwo", zespół wokalny "Promień Radości", wychowawcy i uczniowie SOSW, pensjonariusze ŚDS, Kamila Dajcier z zespołem - WTZ, zespół wokalny "Tęczowe nutki", zespół tańca nowoczesnego EXTASA z MDK, Klub Sportowy ORIENT, Panaceum Fitness Club, pokaz samoobrony ZSDiOŚ. Pokaz militariów i starych motocykli: Grupa Oddział Białego Radomsko, Stowarzyszenie Motocykli "Czarny Radomsko", Prospekt Chapter Przedbórz. Była też wystawa plastyczna Koła Osób niepełnosprawnych MDK.

W ramach RSI już 26 maja o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się koncert finałowy, podczas którego zaśpiewa wokalistka zespołu Varius Manx – Monika Kuszyńska. Początek imprezy o godz. 17.00.

Podczas wydarzenia prowadzona jest zbiórka pieniędzy na rzecz Janusza Plewińskiego. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup elektrycznego napędu do wózka, na którym porusza się pan Janusz.

Organizatorzy:
Miejski Dom Kultury w Radomsku, Miasto Radomsko, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Radomsku, Wspólnota BETEL, Fundacja PROMIEŃ RADOŚCI, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku, Stowarzyszenie KONICZYNKA, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Radomsku, Fundacja PRZYJAZNA PLANETA, Polski Czerwony Krzyż Radomsko.