Charytatywny spektakl i aukcja dla Pawła

27 listopada 2016


Wczoraj wystawa, dziś spektakl muzyczny, a to wszystko połączone z aukcją, z której dochód przeznaczony jest na rehabilitację niepełnosprawnego po wypadku Pawła Szczepanika. Inicjatorką obu wydarzeń jest artystka - Justyna Ciupińska.

Wczorajsza wystawa prac Justyny Ciupińskiej w Galerii Muzeum Regionalnego, których motywem przewodnim było okno cieszyła się dużym zainteresowaniem. Z 15 zaprezentowanych obrazów 14 zyskało nowych właścicieli.

Dzisiejszemu spektaklowi muzycznemu pt. „Szalone lata 60 i 70” w wykonaniu chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Pasjonata i Przyjaciele” oraz chóru dziecięcego „Cantabile” z Bełchatowa, również towarzyszyła akcja "Zbieramy dla Pawła". Znów przeprowadzona została aukcja obrazów pani Justyny, ale nie tylko. Wśród licytowanych przedmiotów znalazła się praca przyjaciela pani Justyny namalowana pastelami oraz tomik poezji radomszczańskiej poetki Ewy Kaczmarczyk.

Ponadto trwała zbiórka datków do puszek, którą przeprowadziła Fundacja „Promień Radości”. Dochód z akcji przeznaczony jest na rehabilitację Pawła Szczepanika, który dwa lata temu uległ ciężkiemu wypadkowi.

Podczas spektaklu można było usłyszeć przeboje, jak „Rudy rydz”, „O mnie się nie martw” czy „Tango milonga”.

O poczęstunek dla gości wydarzenia zadbał Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku przy SAN.