Chcą upamiętnić posła Aleksandra Bogusławskiego

4 kwietnia 2019


Kandydaci na posłów XXV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży Ewelina Stefańska i Mateusz Wędzonka z I Liceum Ogólnokształcącego spotkali się dziś z prezydentem Jarosławem Ferencem w sprawie realizacji prowadzonego przez nich projektu. Licealiści chcą uczcić pamięć posła Aleksandra Bogusławskiego poprzez posadzenie 500 krokusów na terenie „Wielorybka”.

Zadaniem dzieci i młodzieży kandydujących do XXV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest uczczenie pamięci wybranego posła z czasów II Rzeczypospolitej Polskiej. Licealiści wybrali do swojego projektu Aleksandra Bogusławskiego, prowadzili już prace badawcze na jego temat, powstała również strona internetowa poświęcona jego działalności.

- Kandydujemy do sejmu, ponieważ jest to bardzo ciekawa inicjatywa, która poszerza nasze horyzonty. Pozwala zdobyć nowe doświadczenia i kreować swój światopogląd – wyjaśnia Mateusz Wędzonka. – Chcemy, by krokusy co roku rozkwitały i w trwały sposób upamiętniały jego osobę, ponadto zostanie tam umieszczona tablica informacyjna z kodem QR przekierowującym na stronę internetową www.aleksanderboguslawski.pl – dodaje Ewelina Stefańska. Prezydent Jarosław Ferenc zgodził się na realizację planów dwójki kandydatów oraz życzył powodzenia w dalszym wykonaniu projektu.

Galeria