Darmowe czipowanie i adopcja za złotówkę

15 listopada 2016


Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w sobotę 26 listopada zaprasza na dzień otwarty. Będzie można adoptować psa lub kota w cenie promocyjnej 1 zł - do każdej adopcji niespodzianka! Odbędzie się też druga akcja darmowego czipowania psów i kotów, należących do mieszkańców Radomska.

Dzień otwarty i adopcja zwierząt ze schroniska za złotówkę odbędzie się w godz. 9.00 - 15.00. W tej cenie jest komplet szczepień, odrobaczanie i sterylizacja. U weterynarza, za taki pakiet usług trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych.

Aby adoptować zwierzaka trzeba być dorosłym i podpisać umowę zawierającą zobowiązanie adopcyjne, że psem lub kotem będziemy opiekować się należycie. Dziecko może zabrać czworonoga, jeśli przyjdzie do schroniska z osobą pełnoletnią. Nawet najlepsze schronisko nie zastąpi zwierzakowi domu.

Zamiast kupować lepiej adoptować – gorąco do tego namawiamy! Zwierzęta przeznaczone do adopcji można obejrzeć na stronie internetowej PGK w zakładce schronisko.

Bezpłatne czipowanie zwierząt radomszczan od godz. 11.00 do 13.00 - trzeba zabrać dowód osobisty i książeczkę zwierzaka. Warto zaczipować swojego czworonoga, aby w razie zaginięcia łatwo go było znaleźć. Czip aplikuje się za pomocą zastrzyku, który dla zwierzęcia jest prawie bezbolesny. Specjalne urządzenie pozwala odczytać potem dane psa i trafić do jego właściciela. Psy i koty zaczipowane podczas akcji, które nie mają jeszcze wydanej książeczki, otrzymają ją wraz z numerem czipu.

W przypadku dodatkowych pytań można kontaktować się ze schroniskiem telefonicznie - tel. 501 272 431 lub 44 739 30 58.

Akcja czipowania jest dofinansowana przez Urząd Miasta Radomska.

Info. PGK Radomsko