Delegacja z Radomska odwiedziła Kiryat Bialik

27 kwietnia 2018


W ubiegłym tygodniu delegacja z Radomska przebywała w partnerskim mieście Kiryat Bialik, by wziąć udział w uroczystościach 70. rocznicy powstania państwa Izrael.

Wydarzenia upamiętniające powstanie państwa Izrael trwały dwa dni. W pierwszym dniu miały one wydźwięk patriotyczny. Część artystyczna poświęcona była przypomnieniu ważnych wydarzeń z historii narodu oraz bohaterów poległych w obronie ojczyzny. Drugi dzień miał charakter koncertowy. Mieszkańcy Kiryat Bialik wspólnie z delegacjami z miast partnerskich z Radomska (Polska), Zakynthos (Grecja), Steglitz-Zehlendorf (Niemcy) i z Białorusi radośnie świętowali 70. rocznicę powstania ich państwa.

Delegacja z Radomska odwiedziła też szkoły, z którymi prowadzone są wymiany pomiędzy uczniami i nauczycielami. Każda ze szkół bardzo serdecznie przywitała delegatów i zaprezentowała najważniejsze aspekty swojej działalności. Nie zabrakło również występów dzieci i młodzieży, prezentacji multimedialnych i projektów prezentujących umiejętności uczniów (m.in. zdalnie sterowany dron własnej konstrukcji, czy autonomiczny samochód potrafiący samodzielnie wykonać manewr parkowania). Zdolna artystycznie młodzież przygotowała też fragment przedstawienia z popularnej serii książek dla dzieci „Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa, które zdobyło pierwszą nagrodę na międzynarodowym konkursie teatralnym w Rumunii.