Długi strzelecki weekend

7 października 2019


Okręgowy Klub Strzelectwa Sportowego "10-ka" w ostatnich dniach organizował bądź jego zawodnicy uczestniczyli w zawodach strzeleckich.

 *W sobotę „10-ka” zorganizowała na Strzelnicy Sportowej Gminy Kobiele Wielkie w Jasieniu wielobój strzelecki dla Sekcji Wojskowej działającej przy PGE KWB Bełchatów o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa o/Bełchatów. Były to już dziesiąte zawody, które organizowane dla członków Sekcji przez radomszczański klub. W sobotniej rywalizacji strzelano z karabinu sportowego z celownikiem zamkniętym i otwartym, pistoletu sportowego oraz rzucano granatem ćwiczebnym na celność.

Zwycięzcy w klasyfikacji łącznej:
1. Hofman Piotr - 296 pkt.
2. Lisiewicz Paweł - 288 pkt.
3. Stępień Dariusz - 288 pkt.

* W niedzielę „10-ka” zorganizowała zawody klubowe w konkurencjach pistoletowych, które odbyły się na Strzelnicy Sportowej firmy SPARTA na Wapiennikach. Startowało 72 zawodników (z radomszczańskiego klubu)) rywalizując w czterech konkurencjach: pistoletu sportowego, centralnego zapłonu, centralnego zapłonu "szybkim" oraz strzelby gładkolufowej.
Dzięki świetnej pracy całej ekipy sędziowskiej zawody przebiegły bardzo sprawnie i już po godzinie 13 wręczaliśmy zwycięzcom poszczególnych klasyfikacji pamiątkowe dyplomy.
Szczegółowe wyniki na:
http://www.10-strzel.org/…/REZULTATY-Pistolet-06-10-2019.pdf

*Od czwartku do niedzieli na strzelnicy WKS ŚLĄSK Wrocław odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzików, w których startowali młodzi strzelcy „10-tki”: Hania Rusin i Maks Kępiński. Młodzicy nie zanotowali jednak istotnych osiągnięć plasując się na dalszych miejscach.
Sukcesem zakończył się natomiast udział juniora Wiktora Błady na rozgrywanym w tym samym czasie we Wrocławiu Finale Pucharu Polski. W klasyfikacji juniorów Wiktor wystrzelał 3. miejsce w konkurencji pistolet sportowy. W pistolecie pneumatycznym i dowolnym był czwarty.