Dotacja na miejskie drogi

25 czerwca 2020


Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński przekazał samorządowcom z miejscowości powiatu radomszczańskiego czeki na dofinansowanie wybranych inwestycji.

Miasto Radomsko otrzymało dotację na rozbudowę ulicy Stara Droga w wysokości ponad 2,5 miliona złotych oraz ulicy Dobrej na odcinku od ulicy Energetyków do ulicy Batorego w wysokości 468 tysięcy złotych.

- Serdecznie dziękuję, że samorządy zostały docenione i otrzymują środki finansowe. Do tej pory miasta i gminy powiatu radomszczańskiego nie były w centrum zainteresowania, środki były kierowane do centrum województwa. W imieniu wszystkich samorządowców dziękuję, że zostaliśmy docenieni. Jako miasto otrzymaliśmy znaczące środki, wczoraj ponad pięć milionów złotych, dziś kolejne, to jest ponad 8 milionów złotych – mówił podczas briefingu Prezydent Jarosław Ferenc.

W spotkaniu uczestniczyli również Wicewojewoda Łódzki Krzysztof Ciecióra oraz Poseł Anna Milczanowska, którzy serdecznie dziękowali samorządowcom za pracę na rzecz rozwoju swoich małych ojczyzn oraz deklarowali chęć dalszej pomocy w sprawach związanych z ważnymi dla miast i gmin inwestycjami.

Galeria