Dyskusyjny Klub Filmowy - JUDY

23 czerwca 2020


Kino Pasja Miejskiego Domu Kultury w Radomsku zaprasza na spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, który zrzesza ludzi zainteresowanych historią polskiej i światowej kinematografii.

W najbliższy czwartek (25 czerwca), o godzinie 18.00 odbędzie się projekcja filmu JUDY, w reż. Rupert Goold, z fenomenalną oscarową rolą RENÉE ZELLWEGER, pamiętną Bridget Jones.

Film jest opowieścią o Judy Garland, cudownym dziecku sceny i wielkiego ekranu, o dziewczynie, która podbiła serca światowej publiczności dzięki niewinnej urodzie, niezwykłemu głosowi i szczególnej charyzmie. Wraz z wielkim sukcesem przyszła samotność, nieszczęśliwe miłości, cztery burzliwe małżeństwa, a z czasem coraz mniejsze zainteresowanie publiczności, gorsze kontrakty, chałtury. W tym właśnie momencie życia poznajemy Judy Garland w filmie Ruperta Goolda. Zmęczona życiem artystka, której największym pragnieniem jest zapewnienie spokojnego bytu swoim ukochanym dzieciom. Żyjąca marzeniami kobieta, która pogodziła się prawie z faktem, że najlepsze już za nią. I wtedy pojawia się niezwykła propozycja. Okazuje się, że w Londynie, Judy Garland wciąż jest wielką gwiazdą, a publiczność pragnie oglądać ją na najlepszych scenach. Czy Judy jest wciąż gotowa na kolejny skok w nieznane? Czy aby zapewnić szczęście dzieciom, zdecyduje się zostawić je na długie miesiące? Czy tajemniczy młody mężczyzna, może być tym na którego czekała całe życie?  

„Judy” jest to opowieść o jednej z największych gwiazd kina i piosenki, której niezapomniany przebój „Over the Rainbow” przyniósł nieśmiertelność. Historia o szybkim wzlocie i bolesnym upadku, dramatycznym zawodzie i rozczarowaniu w blasku fleszy i jupiterów

Radomszczański DKF inicjuje różnorodne okołofilmowe wydarzenia artystyczne, zachęca do analizowania dzieła filmowego, uczy jego interpretacji oraz pomaga zrozumieć język filmu. W ramach DKFu odbywają się istotne dla kinematografii filmy nagradzane na światowych i międzynarodowych festiwalach oraz konkursach, ze szczególnym uwzględnieniem dorobku polskich twórców. Prelekcje przed seansami i dyskusje po seansach pozwalają widzom na  subiektywne kształtowanie swojego estetycznego smaku i  filmowego krytycyzmu.

JUDY/ 2D napisy
reż. Rupert Goold/ dramat biograficzny / USA, Wielka Brytania 2019 / 118 minut / od 15 lat
18.06.2020, godz. 18.00 – bilety 12 zł