Dzieci poznały pracę policji

31 lipca 2017


W poniedziałek ruszył cykl zajęć edukacyjno-artystycznych dla dzieci „Kolorowy rejs”. Dzieci odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Radomsku oraz brały udział w zajęciach integracyjnych.

Zajęcia organizowane przez Miejski Dom Kultury w Radomsku pt. „Kolorowy rejs” składają się z dwóch tygodniowych tur. Od poniedziałku do piątku dzieci wezmą udział w ciekawych warsztatach oraz miło spędzą czas w gronie rówieśników.

Pierwszy dzień poświęcono na zajęcia integracyjne oraz wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Radomsku, gdzie młodzi radomszczanie mogli zapoznać się z tajnikami pracy policji. Największą atrakcją dla dzieci, którą przygotowali funkcjonariusze bez wątpienia była możliwość przejażdżki radiowozem na sygnale oraz przymierzenia części sprzętu policyjnego. Policjanci z zaangażowaniem oprowadzali swoich gości po komendzie oraz opowiadali o działalności policji. Na zakończenie funkcjonariusze odpowiadali na zadawane im pytania oraz poinformowali dzieci jak bezpiecznie spędzać wakacje.

Kolejne dni „Kolorowego rejsu” upłyną pod znakiem dobrej zabawy oraz interesujących warsztatów - program przewiduje m.in. zajęcia integracyjne, sportowe, plastyczne oraz grę terenową.

Galeria