Dzień Edukacji Narodowej w PSP nr 3

17 października 2019


Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Radomsku również świętowała Dzień Edukacji Narodowej. Urząd Miasta na uroczystości reprezentowała naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Małgorzata Krupska.

Uroczystość odbyła się w środę, 16 października, na sali gimnastycznej PSP nr 3. Hasłem przewodnim wydarzenia były słowa amerykańskiego pisarza Marka Twaina: "Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą - nauczać". Tradycyjnie rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie zarówno hymnu narodowego, jak i hymnu szkoły. Dyrektor Jadwiga Kowalczyk złożyła wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia, do których dołączyła się również naczelnik Małgorzata Krupska. Po swoim przemówieniu, w imieniu urzędu, pani naczelnik złożyła kwiaty na ręce dyrektor szkoły w podziękowaniu za trud nauczycieli, jaki wkładają w codzienną pracę z uczniami. Drobnym bukietem zrewanżowali się uczniowie.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w PSP nr 3 zwieńczyła część artystyczna przygotowana przez uczniów szkoły w postaci występów wokalnych oraz zainscenizowanych w satyrycznej formie codziennych trudów szkolnego życia - lekcji matematyki, polskiego czy biologii.

Galeria