DZIEŃ ZDROWIA

19 kwietnia 2016


W Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 2 w Radomsku 7 kwietnia 2016 roku w ramach projektu Erasmus Plus H.A.P.P.E.N.S.

odbył się „Dzień Zdrowia”.

Promocję zdrowego stylu życia rozpoczęła wspólna zabawa uczniów  klas IV-VI  „Siedem kamieni”, która odbyła się na boisku szkolnym. To gra sportowa pochodząca z Grecji – jednego z kraju partnerskiego programu ERASMUS PLUS. Uczniowie przygotowali przedstawienie pt. „Zdrowy Czerwony Kapturek”.

Największą atrakcją „Dnia Zdrowia” było spotkanie z wicemistrzem olimpijskim w zapasach, Piotrem Stępniem. Uczniowie poznali historię starożytnej dyscypliny olimpijskiej, jaką są zapasy oraz jej zasady. Mieliśmy także okazję obejrzeć pokazowy trening, w wykonaniu młodych zapaśników z naszej szkoły: Maćka Dorozińskiego, Kamila Szewczyka, Filipa Locha, Dawida Stefaniaka i Mateusza Olczyka. Wszyscy chętni i odważni mogli spróbować swoich sił i przez chwilę poczuć się jak zawodnicy igrzysk w starożytnej Grecji.

Po zajęciach sportowych odbyła się degustacja potraw śródziemnomorskich przygotowanych przez uczniów szkoły podstawowej. Każdy mógł skosztować zdrowych, kolorowych sałatek i pysznych przekąsek.

Organizatorami „Dnia Zdrowia” były panie: Agnieszka Gregorek-Szyszka, Katarzyna Wojtala, Agnieszka Gębołyś, Krystyna Wódka, Aneta Wiecha, Joanna Wideryńska i pan Adam Kołodziejski.

Galeria