Ekologia, energooszczędność i ekonomia – System 3E rozpoczyna produkcję w Radomsku

26 października 2018


W Radomsku swoją działalność rozpoczyna firma System 3E. Już niedługo w zakładzie ruszy produkcja innowacyjnych materiałów budowlanych, z których powstawać będą ekologiczne konstrukcje. Dziś odbyła się prezentacja nowego zakładu, której towarzyszyła konferencja pod hasłem „Czy nowe technologie zrewolucjonizują rynek budowlany”.

System 3E produkuje materiały budowlane z perlitu w technologii bezspoinowej. Konstrukcje wykonywane przy jej zastosowaniu powstają bez użycia zaprawy, kleju, wody czy cementu. Elementy układane są bezpośrednio na sobie, w sposób przypominający budowę konstrukcji z plastikowych klocków. Plusem jest też szybkość budowy. Producent deklaruje, że dom wykonany w tej technologii może zostać postawiony i oddany pod klucz w siedem dni roboczych.

- Bardzo się cieszę, że w Radomsku powstają tak innowacyjne zakłady jak System 3E. Posiadają technologię, która może zrewolucjonizować rynek budowlany. Dzięki takim firmom w Radomsku tworzone są miejsca pracy dla ludzi z wysokimi kwalifikacjami, którzy wprowadzają innowacyjne rozwiązania – zauważa prezydent Jarosław Ferenc, dodając, że ważnym aspektem wpływającym na wybór miejsca do budowy zakładu była dobra lokalizacja w centrum kraju oraz obecność wielu zakładów, z którymi firma może kooperować.

Galeria