Ekologiczny kierunek rozwoju PGK

21 lipca 2017


Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc odwiedził dwa zakłady Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o.: Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Płoszowie i Oczyszczalnię Ścieków w Radomsku.

PGK wciąż poszukuje nowych i efektywnych kierunków rozwoju – strzałem w dziesiątkę okazał się wprowadzony do produkcji wiosną tego roku produkt do zastosowań ogrodniczych „PGK-uś” cieszący się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Mozna go nabyć w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Płoszowie.

Jest to środek poprawiający właściwości gleby poprzez jej wzbogacenie w substancję organiczną i składniki pokarmowe. Może być stosowany w uprawach polowych, warzywnych, sadowniczych, a także w uprawach roślin ozdobnych i trawników. Spółka uzyskała na ten cel niezbędną Decyzję Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zezwalającą na wprowadzenie środka do obrotu oraz pozytywne opinie wymaganych instytutów.

- W rozwoju kierujemy się przede wszystkim dbałością i troską o przyrodę, ochroną środowiska i zasobów naturalnych. Wprowadzenie nowego produktu to korzyść nie tylko dla radomszczan, niska cena produktu zachęca do jego zakupu, a spółka otrzymuje dodatkowe dochody - mówi Prezes Spółki Marek Glądalski.

Celem wizyty było bezpośrednie zapoznanie się z aktualnymi potrzebami zakładów oraz z planami rozwoju na kolejne lata. Założeniem wszelkich wprowadzanych zmian jest stosowanie efektywnych i innowacyjnych rozwiązań przy zachowaniu wysokiej jakości świadczenia usług komunalnych.

Kolejne zakłady Przedsiębiorstwa będą odwiedzane przez Prezydenta w następnym miesiącu.