Ferie z Muzeum Regionalnym

16 stycznia 2020


W Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego ferie zimowe trwają w najlepsze. Dzieci brały już udział w warsztatach fotograficznych oraz zwiedziły Muzeum Drukarstwa Rodziny Kamińskich.

Ferie w muzeum rozpoczęto warsztatami fotograficznymi poprowadzonymi przez Marcina Kwartę. Temat zajęć dotyczył portretu "znanego", "nieznanego". Uczestnicy warsztatów mieli za zadanie wykonać interesujący portret wykorzystując wiedzę nabytą podczas warsztatów oraz własną inwencję twórczą. Ponadto dostępne były gadżety karnawałowe, dzieci mogły się przebrać za pirata, czarodziejkę lub królową, dzięki czemu temu portrety były ciekawsze. Zdjęcia wykonane przez uczestników zajęć zostały wydrukowane i oprawione, w tej formie będą stanowiły wspaniały prezent z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadka. Na zakończenie zajęć uczestnicy zwiedzili muzealne ekspozycje stałe oraz czasowe. Kolejne warsztaty fotograficzne "Foto street" odbędą się 21 stycznia.

Kolejną atrakcją była wizyta w Muzeum Drukarstwa Rodziny Kamińskich w Radomsku. Po Muzeum oprowadził Patryk Kamiński, który opowiedział o historii druku. Podczas zwiedzania poszczególnych pomieszczeń dzieci zobaczyły jak działają zabytkowe maszyny. Na każdym etapie zajęć uczestnicy poznawali nowe pojęcia, które służą do opisu sztuki drukarskiej np.: nakładaczka czy matryca. Pod koniec zajęć dzieci mogły samodzielnie odcisnąć pieczęć z napisem "Ferie 2020".

Galeria