Festiwal Chóralny Wschód-Zachód-Zbliżenia rozpoczęty

24 czerwca 2018


Tradycyjnie wspólnie wykonaną pieśnią „Gaude Mater Polonia” rozpoczął się w sobotę, 23 czerwca Międzynarodowy Festiwal Chóralny "Wschód-Zachód-Zbliżenia" Radomsko 2018. Na scenie Miejskiego Domu Kultury zaprezentowało się pięć chórów m.in. z Radomska, Krakowa, czy Jużnoukraińska.

Podczas dwóch dni Festiwalu publiczność poznaje różnorodne oblicza muzyki chóralnej.

Występują: Młodzieżowy Chór Kameralny „Collegium Vocale” z Drohobycza , Chór Męski „Agricola” Krakowskiego Środowiska Akademickiego, Kameralny Chór „Renesans” z Jużnoukraińska, Chór i Orkiestra Kameralna „Nicolaus” z Kraczkowej oraz Chór Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki w Radomsku – gospodarz wydarzenia.

Podczas koncertu inauguracyjnego można było usłyszeć utwory lekkie, rozrywkowe, ale także ludowe pieśni różnych narodów czy muzykę klasyczną, oratoryjną w wykonaniu chóralno-orkiestrowym.

W niedzielę, 24 czerwca odbędą się koncerty muzyki sakralnej w radomszczańskich kościołach, a o godz. 16.00 na dziedzińcu Muzeum Regionalnego, jak co roku od 14 lat koncert muzyki rozrywkowej „Chóralne Zbliżenia”.

Galeria