Finał IV edycji konkursu ph. "Elektrosprzęt w dobre ręce"

21 maja 2019


W sali tanecznej Miejskiego Domu Kultury odbył się dziś finał konkursu, organizowanego przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. Prezydent Jarosław Ferenc objął go honorowym patronatem.

Konkurs na zebranie jak największej ilości elektroodpadów został ogłoszony w styczniu tego roku i brały w nim udział szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z miasta oraz gmin ościennych. W tegorocznej edycji uczniom udało się zebrać aż 4 tony zużytego elektrosprzętu. Szkoły, które zebrały ich najwięcej otrzymały dyplom, ekostatuetkę oraz nagrody pieniężne.

Prezydent w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na to jak ważna jest wiedza na temat tego jak żyć w zgodzie z przyrodą i zbieranie jej już od najmłodszych lat, po czym wręczył nagrody laureatom.

I miejsce
1180 kg zgromadzonych elektroodpadów
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4,
ul. Szkolna 4, 97-500 Radomsko

II miejsce
780 kg zgromadzonych elektroodpadów
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5,
ul. Narutowicza 207, 97-500 Radomsko

III miejsce
580 kg zgromadzonych elektroodpadów
Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska,
ul. Brzeźnicka 22, 97-500 Radomsko

Wyróżnienie
520 kg zgromadzonych elektroodpadów
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10,
ul. K. Makuszyńskiego 25, 97-500 Radomsko

W konkursie brały również udział Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, Strzelce Małe 33, 97-515 Masłowice. Wydarzenie zakończyło się występem artystycznym przygotowanym przez harcerzy z radomszczańskiego hufca.