Finał Szlachetnej Paczki

7 grudnia 2019


„Weekend cudów” w Radomsku

„Weekend cudów” – tak nazywana jest ogólnopolska akcja pomocy rodzinom, przekazywana podczas Finału Szlachetnej Paczki, który odbywa się co roku na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia.

Przypomnijmy, że głównym celem Szlachetnej Paczki jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Naczelną zasadą działania projektu jest tzw. mądra pomoc, która dostarczy „wybranym” rodzinom narzędzia do tego, by samodzielnie mogły rozwiązywać swoje problemy. Przez narzędzia rozumiemy konkretną pomoc materialną lub inną formę – poradę prawną, bezpośrednią pomoc realną lub wsparcie mentalne, a nie finansową w formie gotówki. Organizacyjnie opiera się na pracy kilkunastu tysięcy wolontariuszy w całej Polsce.

W akcję włączyli się również mieszkańcy Radomska, m.in. pracownicy Urzędu Miasta. Tym razem wsparli czteroosobową rodzinę, która złożyła zapotrzebowanie na: artykuły żywnościowe, chemiczne, odzież, obuwie, ręczniki, pościel, zabawki dla dzieciaczków ale także opał na zimę.

Dziś (7 grudnia) w  Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Radomsku odbył się finał, w którym uczestniczył prezydent Jarosław Ferenc, po czym rozwieziono potrzebującym wymarzone przez nich prezenty.

Dziękujemy za każdy dar serca, zachęcając do wsparcia kolejnych akcji, widząc ich sens i wierząc, że „dobro wraca”!