Finał w radomszczańskim sztabie WOŚP

14 stycznia 2018


Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomsku okazał się rekordowy. Tuż przed wypuszczeniem „Światełka do nieba” na sztabowym liczniku pojawiła się kwota ponad 102 tys. złotych.

Od rana radomszczański sztab WOŚP znajdujący się w Miejskim Domu Kultury tętnił życiem. Były pokazy sprzętu ratunkowego oraz gaśniczego, pokazy udzielania pierwszej pomocy, harcerska kantynka czy loterie fantowe. Ponadto na stoisku radomszczańskiego szpitala przeprowadzano badania ciśnienia i poziomu cukru we krwi.

Po południu na scenie MDK odbyła się licytacja przedmiotów przekazanych na rzecz WOŚP, którą poprowadzili: Aneta Bus i Robert Lewandowski. Wśród wylicytowanych przedmiotów znalazły się, m.in.: obrazy i grafiki radomszczańskich artystów, prace plastyczne dzieci, pluszowe misie, pościel, meble, ręcznie wykonane ozdoby oraz gadżety przekazane przez Fundację WOŚP.

Licytację urozmaiciły występy harcerzy – laureatów Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Artystycznego „OPAL”, Radomszczańskiej Kapeli Podwórkowej, Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Kamieńska, zespołów tanecznych Exstaza i Dystans oraz zespołu HELOU.

Na koniec wieczoru, punktualnie o godzinie 20.00 rozbłysło „Światełko do nieba”. Do tego czasu radomszczańskim wolontariuszom udało się zebrać kwotę ponad 102 tys. złotych. Nie jest to jednak ostateczna kwota. Pieniądze, które trafiły do puszek liczą pracownicy Poczty Polskiej. Za kilka dni będzie znana końcowa kwota zebranych środków finansowych, które trafią na szczytny cel wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Wszystko wskazuje na to, że dzięki hojności radomszczan padnie kolejny rekord.

Dziękujemy!

Galeria