Folklor na ulicach Radomska

9 lipca 2017


Radomszczanie mogli podziwiać barwną paradę i występy artystów z egzotycznego Puerto Rico, Rumunii, Białorusi oraz polskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Łódź”.  

W ramach 32. Międzynarodowych Warsztatów Folklorystycznych artyści występują na licznych koncertach w Łodzi i w innych miastach regionu. W niedzielę 9 lipca odwiedzili Radomsko. Festiwal to dobra okazja, by nawiązać nowe przyjaźnie, kontakty oraz by promować Polskę, folklor i kulturę ludową. Warsztaty objął honorowym patronatem wojewoda łódzki Zbigniew Rau. 

W Radomsku zespoły przy akompaniamencie żywiołowej muzyki przeszły ulicami miasta oraz alejkami Parku Świętojańskiego, a na koniec zawitały do Miejskiego Domu Kultury. Tam zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne, taneczne i wokalne. Sala widowiskowa była wypełniona po brzegi. Na widowni nie zabrakło władz miasta – Prezydenta Radomska Jarosława Ferenca oraz Zastępcy Prezydenta Małgorzaty Kańskiej-Kipigroch. Prezydent przed rozpoczęciem koncertu, życzył udanej zabawy oraz wyraził zadowolenie, że 32. edycja Międzynarodowych Warsztatów Folklorystycznych zawitała do Radomska.

Atmosfera fiesty udzielała się widowni, która chętnie włączała się do zabawy. Zebrani mogli podziwiać nie tylko talenty muzyczne artystów, lecz także ich kolorowe, zdobione bardzo starannie stroje. A usłyszeć można było znane i lubiane utwory, m.in. „Hej Sokoły!” czy „Zabrałeś Serce Moje”.

Galeria