Fontanna multimedialna cieszy radomszczan

27 lipca 2017


Od dziś radomszczanie mogą cieszyć się walorami pierwszej w Radomsku fontanny multimedialnej, która powstała w ramach 2. edycji budżetu obywatelskiego.

Kolejny projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego stał się rzeczywistością. Fontanna multimedialna w Parku Solidarności cieszy nie tylko dorosłych, ale przede wszystkim dzieci, które podczas pierwszego jej uruchomienia oddały się radosnej zabawie. Dzięki fontannie park stanie się atrakcyjniejszy dla odwiedzających.

Zadowolenia z uruchomienia fontanny nie krył jej pomysłodawca Janusz Kucharski, który podkreślał, że od dziś radomszczanie będą mogli się cieszyć ciekawym i miłym miejscem w naszym mieście.

- Były pewne perturbacje, ale dzisiaj mamy efekt w postaci fontanny multimedialnej, która finalnie jest większa niż zakładaliśmy. Dziękuję za to pracownikom urzędu miasta, że udało im się ten problem rozwiązać, powiększyć inwestycję i skutecznie doprowadzić do szczęśliwego finału – zauważa pomysłodawca.

Przypomnijmy, w 2. edycji Budżetu Obywatelskiego zostały złożone dwa wnioski na budowę Fontanny Multimedialnej I oraz Fontanny Multimedialnej II, które razem stanowiły jedno urządzenie podzielone na dwa zadania. Głosami mieszkańców wybrano jeden z projektów, co skutkowało tym, iż realizacji podlegałaby jedynie połowa fontanny. Projektodawcy oraz miastu zależało na tym, by zadanie zrealizowane zostało w całosci. Zadecydowano więc o zabezpieczeniu dodatkowych środków. Efektem tych działań jest fontanna multimedialna typu „mokry chodnik” wyposażona w dwanaście dysz, w układzie: cztery linie po trzy dysze  wraz z kompletną technologią, automatyką, zewnętrzną szafą sterującą na fundamencie, systemem automatycznego uzupełniania wody, pływakowym dozownikiem tabletek chemicznych i układem filtracyjnym pomp fontanny.

Fontanna będzie czynna w godz. od 8.00 do 24.00.

Koszt inwestycji to:
I etap: 120 tys. złotych
II etap 18 tys. złotych


Galeria