Forum dla aktywnych seniorów

2 października 2018


W Miejskim Domu Kultury rozpoczęto Forum „Przystanek 60+”. Na seniorów czekają interesujące wykłady, panel dyskusyjny, koncert oraz smaczny poczęstunek.

Forum „Przystanek 60+” organizowane jest wspólnie z Łódzkim Domem Kultury. Jego celem jest integracja środowiska i organizacji seniorskich poprzez wykłady i prezentacje, przekazanie wiedzy i doświadczeń, w zakresie ponoszenia kompetencji twórczych i społecznych uczestników spotkania.

Podczas forum poruszone zostaną tematy dotyczące m.in. aktywności wieku dojrzałego, ze szczególnym uwzględnieniem roli jaką w tym procesie odgrywają Uniwersytety Trzeciego Wieku, działalności artystycznej seniorów czy ich obecności w internecie i mediach społecznościowych. Całość zwieńczy koncert Sylwii Strugińskiej-Wochowskiej – solistki Teatru Muzycznego w Łodzi z zespołem. Zaśpiewa szlagiery okresu międzywojennego, piosenki z repertuaru Anny German i najbardziej znane arie operetkowe.

- Forum „Przystanek 60+” jest bardzo ciekawą i potrzebną inicjatywą. Coraz większą część społeczeństwa stanowią osoby, które ukończyły 60 lat. Ten wiek z całą pewnością nie jest jesienią życia. Seniorzy chcą być aktywni i rozwijać swoje pasje – zauważa prezydent Jarosław Ferenc.