Fundacja Marcina Gortata poszukiwała sportowych talentów

28 listopada 2016


W poniedziałkowe przedpołudnie 28 listopada do Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 4 w Radomsku zawitali przedstawiciele Fundacji Marcina Gortata „MG13”.

Wyłonieni przez nauczycieli uczniowie wzięli udział w turnieju, mającym wyłonić sportowe talenty. Test sprawnościowy polegał na pokonaniu toru przeszkód w jak najkrótszym czasie. Najlepszy zawodnik weźmie udział w ogólnopolskim turnieju, który odbędzie się w grudniu. Jego zwycięzca pojedzie wraz z nauczycielem wychowania fizycznego do Waszyngtonu, gdzie spotka się z Marcinem Gortatem.

Bardzo się cieszę, że Fundacja Marcina Gortata odwiedziła naszą szkołę. Mam nadzieje, że pośród uczniów będą osoby, które zostaną dostrzeżone przez przedstawicieli fundacji – mówi dyrektor ZSG 4 Wojciech Grajkowski.

Turniej otworzył prezydent Radomska Jarosław Ferenc, który życzył młodym zawodnikom uzyskania jak najlepszych wyników.

Przedstawiciele Fundacji Marcina Gortata zostali zaproszeni do Radomska z inicjatywy Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka”. Zaraz po turnieju reprezentanci Fundacji zostali oprowadzeni po Centrum Terapii „Koniczynka”. Stowarzyszenie ma nadzieje na współpracę.

Chcieliśmy pochwalić się naszym centrum, pokazać, co udało nam się do tej pory stworzyć. Mamy nadzieję, że uda nam się nawiązać bliższą współpracę z Fundacją Marcina Gortata. Na czym będzie ona polegać? Tego na razie nie chcę zdradzać. O formie tej współpracy poinformujemy z pewnością, gdy tylko współpraca zostanie nawiązana. Mam nadzieję, że będzie ona długa i owocna – mówi prezes stowarzyszenia „Koniczynka” Katarzyna Chybała.

Wielkim pragnieniem „Koniczynki” jest stworzenie sali doświadczania świata, której wyposażenie jest bardzo kosztowne. Ponadto Stowarzyszenie jest w trakcie tworzenia w Dmeninie Zakładu Aktywizacji Zawodowej.