Gala finałowa XIII Dni Kina z Olgierdem Łukaszewiczem

21 marca 2018


Za nami podsumowanie XIII edycji Dni Kina. Gościem tegorocznej gali był znany polski aktor teatralny i filmowy Olgierd Łukaszewicz. Była to też okazja do wręczenia nagród w konkursach towarzyszących imprezie.

Tegoroczne Dni Kina poświęcone były twórczości aktora Olgierda Łukaszewicza. W ramach imprezy młodzież brała udział w konkursach, warsztatach i wydarzeniach poruszających tematykę kinematografii.

Podczas uroczystej gali w Miejskim Domu Kultury Olgierd Łukaszewicz opowiedział m.in. o swoich doświadczeniach czy wspomnieniach związanych z pracą aktora, nie zabrakło też wielu zabawnych, filmowych anegdot. Gala była doskonałą okazją do wręczenia nagród zwycięzcom konkursów zorganizowanych z okazji Dni Kina. Wręczał je m.in. prezydent Jarosław Ferenc, pod którego patronatem odbyła się XIII edycja Dni Kina. Na zakończenie widzowie mieli okazję obejrzeć nagrodzone w konkursie etiudy filmowe.


Wyniki konkursów:

Konkurs na Etiudę Filmową pod hasłem „Bohater nasz powszedni”:

I miejsce  dla drużyny z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku w składzie: Agata Dziegieć, Julia Kowalczyk, Agnieszka Szyda za film pt. „Iskierka radości”.

II miejsce dla  drużyny z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku w składzie: Hanna Andrysiak, Julia Kędra, Weronika Kotlarek, za film pt. „Wehikuł czasu”.

III miejsce dla drużyny z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku w składzie: Sylwia Kowalczyk, Filip Nogała, Izabela Soncińska, za film pt. „Matka”.

Wyróżnienie dla drużyny z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku w składzie: Sara Bojarska, Martyna Kowalczyk, Szymon Zagaj, za film pt. „Szczęście”.


Konkurs Wiedzy o Kinie „Życie i twórczość Olgierda Łukaszewicza”

I miejsce zdobyła drużyna nr 5 z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku w składzie: Maja Baryś, Agata Dziegieć, Piotr Bebłociński.

II miejsce ex aequo zdobyła drużyna nr 30 z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku w składzie: Katarzyna Nalepa, Patrycja Miara i Weronika Szczepanik oraz drużyna nr 52 z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku w składzie: Daria Borowik, Marta Kępa, Maciej Krogulec.

III miejsce zdobyła drużyna nr 13 z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku w składzie: Aleksandra Kotlewska, Weronika Oziębała, Żaneta Zakrzewska.

Wyróżnienie ex aequo zdobyła drużyna nr 8 z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku w składzie: Wojciech Bąkowicz, Dominik Iskrzyński, Szymon Rudawski oraz drużyna nr 40 z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku w składzie: Aleksandra Animucka, Ewa Barańska, Aleksandra Boruta.