I Ogólnopolski Bieg Po Strefie

21 listopada 2019


Fundacja Aktywności Fizycznej Radomsko i Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko zapraszają na 1. Ogólnopolski Bieg Po Strefie, który odbędzie się 1 grudnia na ulicach Radomska obok terenów Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Podstrefie Radomsko. Biegacze będą mieć do pokonania 10 km na atestowanej trasie. Łączna pula nagród wynosi 10 400 zł.

Na bieg można się zapisać na stronie http://www.biegamy.radomsko.pl/biegpostrefie wpisowe to 40 zł. Start i meta znajduje się w Porcie Radomsko tuż przy DK1. Zachęcamy wszystkich do zapisów. Start o godz. 11.00. Dekoracja uczestników ok. godz. 13.00.

Patronat nad biegiem objął urodzony w Radomsku maratończyk - Gruszczyński Wojciech, Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc oraz Starosta Powiatu Radomszczańskiego Beata Pokora. 

Na liście startowej znajdują się  m.in.:

Błażej Brzeziński - sześciokrotnie stawał na podium mistrzostw Polski seniorów.  Reprezentant Polski na mistrzostwach świata i Europy w biegach przełajowych. Reprezentant Polski na mistrzostwach Europy w maratonie Zurych 2014 i Berlin 2018. Zwycięzca 39. Maratonu Warszawskiego 2017.

Arkadiusz Gardzielewski – dziewiętnastokrotny medalista mistrzostw Polski seniorów, medalista Halowych Mistrzostw Polski,  medalista Mistrzostw Świata w biegach przełajowych i maratonie. Zwycięzca  w 2013 roku mistrzostw w biegu maratońskim z czasem 2:13:43.

Ewa Jagielska – mistrzyni Polski na 5 km z 2017 roku oraz na dystansie półmaratonu, medalistka Mistrzostw Polski.