I Ogólnopolski Bieg po Strefie za nami

2 grudnia 2019


W niedzielę, 1 grudnia, miał miejsce I Ogólnopolski Bieg po Strefie. Na 10-kilometrowym odcinku biegnącym przez ulice Merloniego, Geodetów, Stolarzy, Przedsiębiorców, Unii Europejskiej i części obwodnicy zmierzyło się 150 zawodników.

Na imprezę przybyli biegacze m.in. z Częstochowy, Kielc, Łodzi, Opoczna i Koniecpola. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, jednakże dla najlepszych z nich przewidziane zostały dyplomy, puchary i nagrody pieniężne o łącznej sumie 10 tys. zł. Najszybszy był Błażej Brzeziński, który przebiegł trasę w 30 min. i 35 s. Miano najszybszej natomiast należy do Aleksandry Brzezińskiej z czasem 35 min. i 4 s.

Reprezentantami władz samorządowych na wydarzeniu byli Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku Rafał Dębski i wicestarosta Jakub Jędrzejczak. Organizatorami I Biegu po Strefie w Radomsku byli Fundacja Aktywności Fizycznej Radomsko i Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko. Patronatem imprezę objął Prezydent Miasta Radomska oraz Starosta Powiatu Radomszczańskiego

Galeria