III Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Radomska ETIUDA 2017

18 czerwca 2017


Za nami III Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Radomska ETIUDA 2017, w którym uczestniczyło ok. 100 par tanecznych z 19 klubów z całej Polski.

Tancerze z całego kraju przybyli w niedzielę 18 czerwca br. do Radomska, by zaprezentować swoje umiejętności taneczne podczas ogólnopolskiego turnieju. Reprezentowali 19 klubów tańca m.in. z Warszawy, Opola, Łodzi, Sosnowca, Pabianic, Jaworzna i Radomska.

Podczas turnieju wystartowało ok. 100 par w różnych kategoriach wiekowych od 8 lat do powyżej 15 roku życia, a także w różnych klasach i stylach tanecznych. Publiczność zebrana w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnycm nr 4 zobaczyła tańce standardowe jak walc angielski, wiedeński czy quickstep oraz tańce latynoamerykańskie: cza cza, samba, rumba, jaif i paso doble.

Sędziowie mieli trudne zadanie, aby wyłonić najlepszych tancerzy.

- Poziom dzisiejszego turnieju oceniam bardzo wysoko. Pary taneczne w Polsce tańczą coraz lepiej. Cieszę się, że taniec w naszym kraju wciąż się rozwija – stwierdza Katarzyna Fiszer - sędzia, instruktorka tańca w MDK Radomsko.

Niedzielne zawody odbyły się na poziomie ogólnopolskim, a więc pary zdobywały punkty premium, dzięki którym dostawały się do wyższych klas tanecznych.

Nagrody dla najlepszych tancerzy wręczyła zastępca prezydenta Małgorzata Kańska-Kipigroch wraz z Anną Kulikiewicz z MDK.

Organizatorzy wydarzenia: Miejski Dom Kultury w Radomsku i Studio Tańca Towarzyskiego "Etiuda".

Wyniki turnieju już wkrótce.